گل‌ها و گیاهان دارویی همواره نقش به‌سزایی در درمان بیماری‌های دارند. یا به‌طور مستقیم تجویز و استفاده می‌شوند، و یا در داروهایی که مصرف می‌کنیم ترکیب شده‌اند. چند نمونه از گل‌های با خواص دارویی عبارت‌اند از: گل عسل از دسته‌ی گل‌های شب‌بو، آمی ماژوس یا گل شیطان، گل لادن، مخروط‌سانان، زنبق رشتی، سوسن یک روزه، اسطوخدوس و بومادران هزاربرگ هستند.

بومادران در درمان مشکلات تنفسی و حساسیت مفید هستند، و برگ آن محرک خون است و جویدن برگ تازه‌ی دندان‌درد را تسکین می‌دهد. این گل ضد شوره سر و محرک رشد مو است و در ساخت شامپوها از آن استفاده می‌شود. ترکیب این گل با آقطی و نعناع ضد سرماخوردگی و آنفولانزا ست. ترکیب گل بومادران با سپرک و دم شیر در درمان PMS نیز موثر است. برای استفاده می‌توانید ۳ یا ۴ گرم از سرشاخه‌های گلدار را با یک لیوان آب به مدت ۱۰ دقیقه جوشانده و صاف کرده و پس از سرد شدن، یک تا سه بار در روز میل کنید.

شما می‌توانید از تهران، اصفهان و یا تمام نقاط کشور از سایت گل‌فروشی معتبر نفیس آنلاین انتخاب گل و خرید گل را انجام دهید. فروشگاه اینترنتی گل نفیس مفتخر است تا گل‌های خریداری شده‌ی شما را به هر آدرسی که انتخاب می‌کنید ارسال گل کند. همچنین می‌توانید با پرس و جو از گلفروشی‌های گل‌سنگ اصفهان، گل خوشه یا گل‌فروشی گل‌سان و یا گلفروشی‌های معروف تهران از جمله گلفروشی بهرام، گلفروشی هوشنگ یا گلفروشی ضعیم نسبت به کیفیت و قیمت گل‌های گل نفیس اطمینان حاصل کنید.