بهار فصل جان گرفتن طبیعت است؛ جانی دوباره. شکوفه‌های بهاری، سبز شدن و جوانه زدن درختان ما را با خود همراه ‏می‌کند تا سهمی در زیباتر کردن محیط اطراف خود داشته باشیم. بهار بهترین فصل برای کاشت گل وگیاه می باشد. آیا گل‌های مناسب ‏فصل بهار را می‌شناسید؟ نحوه کاشت و نگهداری گل‌های بهاری را می‌دانید؟ گل رز، گل لاله، گل بنفشه، گل پامچال، گل شمعدانی و بسیاری از گل‌ها ‏مناسب فصل بهار هستند.

به این دلیل می‌گویند بهترین زمان کاشت درخت اسفندماه است چون درختان در این ‏زمان خواب هستند، اما در نظر داشته‌باشید که کاشت درخت و گیاهان شرایط متفاوتی دارد و با فراهم کردن شرایط مناسب امکان ‏کاشت در فصل‌های دیگر هم وجود دارد. مقدمات قبل از کاشت نهال مثل کندن چاله، هرس ریشه و … را فراهم کنید. پس از کاشت، ‏مراقبت و رسیدگی را فراموش نکنید‎.‎‏ برای شروع گل‌کاری اما باید از قبل برنامه‌ریزی کنید. تصمیم بگیرید چه محصولاتی قرار است در ‏باغچه بکارید، سبزیجات یا گل؟ در فصل پاییز و زمستان برگ درختان را جمع آوری کرده و زیرخاک چال می‌کنند تا تبدیل به ‏کمپوست شوند.

۱۵۴۹۵۶۱۳۵

چه گیاهی را در بهار بکاریم؟

دوماه که از فصل بهار گذشت و کم‌کم هوا رو به گرمی می‌رود؛ اگر دوست دارید با کاشتن سبزیجات حال‌ و هوای خانه و باغچه‌تان را تا ماه‌های آینده خوب کنید. بد نیست مختصر اطلاعاتی درباره گیاه مناسب برای کاشت در فصل بهار به دست بیاوریم. لوبیا یکی از سبزی‌های مناسب برای کاشت در فصل بهار محسوب می‌شود. برای داشتن چغندر در تابستان، می‌توانید در اوایل بهار آن را بکارید. خربزه، میوه‌ای مناسب برای کاشت در فصل بهار و برای برداشت در فصل تابستان است.

گوجه‌فرنگی یکی از محبوب‌ترین سبزی‌های مناسب برای باغچه و قابل کاشت در فصل بهار است. کاشت این سبزی در اواسط فصل بهار توصیه می‌شود. کاشت خیار در اواسط فصل بهار نیز انتخاب خوبی به شمار می‌رود. کاهو نیز یکی دیگر از سبزی‌های مناسب برای کاشت در فصل بهار است. کلم بروکلی، کلم‌ پیچ، تره‌ فرنگی، جعفری، تربچه، اسفناج، شلغم نیز ازجمله سبزی‌هایی هستند که هم در فصل بهار و هم در فصل سرما کشت می‌شوند. فلفل یکی از گیاهانی است که فضای کمی از باغچه را اشغال می‌کند و همچنین برای کاشت در فصل بهار مناسب است.