بزرگترین معضل پس از خرید گل تازه از گل‌فروشی این است که چگونه از این گل مراقبت کنید تا زود پژمرده نشود. برای جلوگیری از این پیشامد، بهتر است این اقدامات را انجام دهیم. اول از همه سعی کنید گل یا دسته‌ی گلی که از گل‌فروشی خریداری می‌کنید تازه‌ترین گل فروشگاه باشد. اگر حضوری خرید نمی‌کند و از سایت‌های گل‌فروشی آنلاین نظیر گل نفیس خریداری می‌کنید، از گل‌هایی خرید کنید که عموماً دوام بیشتری دارند. گل‌هایی مانند گل سوسن یا میخک. گل‌های داوودی و آهاری نیز دو تا سه هفته دوام می‌آورند.

از پایین ساقه‌ی گل ۳ سانتی‌متر اندازه‌گیری کنید و برشی با زاویه‌ی ۴۵ درجه بزنید. سعی کنید این کار را با یک چاقوی تیز و یا قیچی مخصوص باغبانی انجام دهید، و حتی‌الامکان از قیچی معمولی استفاده نکنید زیرا به ساقه‌ی گل آسیب می‌زند. سپس گل یا دسته‌ی گل را در گلدان گذاشته و به آن یه قاشق چایخوری شکر اضافه کنید. گل شما از شکری که اضافه می‌کنید تغذیه می‌کند. می‌توانید به‌جای شکر از یک چهارم قاشق غذاخوری لیموناد اضافه کنید تا همان تاثیر را داشته باشد. می‌توانید قرص آسپرین هم به آب اضافه کنید، اما دو روش اول نتیجه‌ی بهتری دارد. در نهایت سعی کنید گل‌هایتان را در طول شب در یخچال یا در مکانی سرد و خنک نگه‌داری کنید.

شما می‌توانید از تهران، اصفهان و یا تمام نقاط کشور از سایت گل‌فروشی معتبر نفیس آنلاین انتخاب گل و خرید گل را انجام دهید. فروشگاه اینترنتی گل نفیس مفتخر است تا گل‌های خریداری شده‌ی شما را به هر آدرسی که انتخاب می‌کنید ارسال گل کند. همچنین می‌توانید با پرس و جو از گلفروشی‌های گل‌سنگ اصفهان، گل ناز، شهر گل یا گل‌فروشی گل‌سان و یا گلفروشی‌های معروف تهران از جمله گلفروشی بهرام، گلفروشی هوشنگ یا گلفروشی زعیم نسبت به کیفیت و قیمت گل‌های گل نفیس اطمینان حاصل کنید.