اگر به باغبانی علاقه دارید و مطمئن نیستید می‌خواهید در باغچه یا خانه‌ی خود برای فصل پاییز چه گل‌هایی داشته باشید، گل نفیس برای شما پیشنهادهایی دارد. اول از همه در نظر داشته باشید که ممکن است گل‌هایی که می‌کارید چند هفته‌ای طول بکشد تا گل کند و در این زمان فصل پاییز روبه پایان باشد، پس در نظر داشته باشید که گل‌هایی را انتخاب و در گلدان تان بکارید که هم با شرایط آب و هوایی پاییز و هم زمستان، یعنی روزهای کوتاه و شب‌های بلند، سازگار باشد. گل نفیس به شما چند گل را برای این کار پیشنهاد می‌دهد.

گل جام زرین: این گل که دارای تاج‌های زرین است در اواخر پائیز و اوایل زمستان گل می‌کند و برای شرایط آب و هوایی سرد و مرطوب فوق‌العاده است. پس اگر در نواحی شمالی ایران زندگی می‌کنید، کاشت این گل را درنظر داشته باشید.

گل نگون‌سار برگ پیچکی: این گل که از گل‌های معروف پاییز است بسیار زیباست و برای انرژی دادن به محیط اطرافتان بسیار مناسب است. رشد این گل تو اوایل زمستان به اوج خود می‌رسد و در تابستان به خواب می‌رود. گل گلایول موریلا: این گل بدون شک زیباترین گل پاییزی است. با رایحه‌ای ماندگار و ساقه‌ی باریک و بلند به گلدان و باغچه‌ی شما نشاط می‌بخشد.

گل بگونیا: این گل که مناسب آب و هوای مرطوب و گرم و نیمه گرم است به گلدان و باغچه‌ی شما درخشندگی زیادی می‌دهد. اگر اهل مناطق مرکزی و جنوبی کشور هستید، حتماً کاشت این گل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.