در زمان‌های قدیم این رسم وجود داشت که در مراسم تشیع جنازه و خاک‌سپاری مرحوم از گل‌های معطر و خوشبو استفاده می‌کردند تا بوی زننده‌ی پیکر مرحوم را از بین ببرد. امروزه ما با خود به مراسم ترحیم گل می‌بریم تا هم‌دردی، غم و احترام خود را به داغ‌دیده نشان دهیم. معمولاً رسم چنین است که گل، باکس گل، استند گل یا دسته‌ی گل به مدت یک هفته تا چهل روز کنار سنگ قبر مرحوم می‌گذارند. اما چه باید کرد که بوی مطبوع و معطر این گل‌ها بیش از حد زننده نباشد؟ برای انتخاب و ارسال گل باید گل‌هایی را انتخاب کرد که مناسب مراسم عزاداری و ترحیم هستند. این گل‌ها عبارتند از: سوسن، گلایول، میخک، داوودی، رز و تعلبیان. شما می‌توانید از تهران، اصفهان و یا تمام نقاط کشور از سایت گل‌فروشی معتبر نفیس آنلاین انتخاب گل

و خرید گل را انجام دهید. فروشگاه اینترنتی گل نفیس مفتخر است تا گل‌های خریداری شده‌ی شما را به هر آدرسی که انتخاب می‌کنید ارسال گل کند.

همچنین برای اطمینان بیشتر می‌توانید با پرس و جو از گلفروشی‌های معروف اصفهان از جمله گل‌سنگ اصفهان، گل خوشه یا گل‌فروشی گل‌سان و یا گلفروشی‌های معروف تهران از جمله گلفروشی بهرام، گلفروشی هوشنگ یا گلفروشی ضعیم نسبت به کیفیت و قیمت گل‌های گل نفیس اطمینان حاصل کنید.