تزیین تخم مرغ عید یک کار جذاب و سرگرم کنندست که میتونیم با بچه ها انجامش بدیم و ازش لذت ببریم. برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین مدل ها و روش های متنوعی وجود دارد. اما بهتره همیشه تخم مرغ های هفت سین رو به مدت ده دقیقه در آب بپزیم و سپس به فکر هنرنمایی برای تزیینش باشیم. در ادامه میبینیم که چطور میشه به سادگی و در عین زیبایی تخم مرغ های هفت سین را برای عید نوروز تزیین کنیم.

رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با سرکه و رنگ خوراکی

برای رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگهای خوراکی کافیه تا بعد از اینکه به مدت ده دقیقه تخم مرغ ها را پختیم حدود ۲۰ قطره از رنگی که دوست داریم رو در نصف فنجان یا لیوان پلاستیکی یک بار مصرف آب بریزیم و یک قاشق چایخوری سرکه به آن اضافه کنیم. و بعد از مخلوط کردن رنگ، آب و سرکه تخم مرغ را به مدت ۵ دقیقه در آن قراردهید. برای دورنگ شدن لیوان دیگری را با رنگ دلخواه آماده کنید.

طراحی روی تخم مرغ هفت سین با اکلیل

یکی دیگه از مدلهای زیبا و بسیار ساده برای تزیین تخم مرغ عید نوروز استفاده از اکلیل برای براق کردن تخم مرغ هاست. برای اینکار پس از آنکه تخم مرغ هارو با رنگ دلخواهتون رنگ آمیزی کردین به کمک قلم مو و رنگ طرح دلخواهتان را روی پوسته ی تخم مرغ طراحی کنید و سپس با ریختن چسب روی طرح ها مقداری اکلیل روی آن بریزید.

آموزش جدیدترین طرح تخم مرغ رنگی عید

برای رنگ آمیزی تخم مرغ رنگی عید امسال، از رنگ خوراکی و خمیر ریش استفاده کنید. با آموزش طرح تخم مرغ رنگی عید ابر و بادی همراه باشید.برای انجام طرح تخم مرغ رنگی عید ابروبادی شما به مقداری خمیر ریش (کف اصلاح) و چند قطره رنگ دل‌خواه نیاز دارید و البته بهتر است که تخم‌مرغ‌ها را قبل از تزیین بجوشانید و بعد از اینکه تخم‌مرغ‌ها خنک شدند، شروع به تزیین کنید تا اگر در حین طراحی و یا بعد از آن به تخم‌ مرغ‌ رنگی ضربه خورد، منزل کثیف نشود.