دسته گل عروس متناسب با فصل بهار

برای انتخاب یک دسته گل فوق العاده برای فصل بهار ابتدا بهتر است گل های ویژه این فصل و مناسب برای دسته گل را بشناسیم.این مقاله به شما کمک می کند تا در فصل بهار برای اینکه با تازگی و طراوت بهاری هماهنگ شوید و از رنگ های متنوع موجود در گل فروش ها به نحو احسنت بهره ببرید.

گل رز مینیاتوری بهاری: گل های رز مینیاتوری از دسته گل هایی هستند که تقریباً در همه  فصول سال یافت می شوند.

 

گل کوکب:

گل کوکب انواع مختلفی دارد و نوع گل کوکب مناسب دسته گل عروس، کوکب زینتی پرپر است که در فصل بهار در همه گل فروشی ها پیدا می‌شود، این نوع گل تنوع رنگی زیادی برای دسته گل عروس دارد و از نظر قیمت هم ارزان قیمت و مناسب است.

درباره این گل بدانید:

این گل بومی مکزیک، آمریکای مرکزی و کلمبیا بوده و دارای ۳۰ گونه است. گیاهی دائمی و حساس به سرما با ریشه های ژوخه ای گرد یا دوکی شکل می باشد. برگ ها مرکب، بزرگ و دندانه دار است و گل ها به صورت یک رنگ، دورنگ و چند رنگ شامل سفید، زرد، نارنجی، قرمز و بنفش دیده می شود. گل ها ممکن است کم پر، نیمه پرپر یا پرپر باشند. قطر گل بین گونه ها بسیار متغیر بوده و ممکن است از کمتر از ۱۰ سانتی متر تا بیشتر از ۲۵ سانتی متر برسد. دارای ارقام پاکوتاه و پابلند است (۲۰۰-۳۰ سانتی متر). این گل به عنوان گل حاشیه ای و گل بریدنی استفاده می شود. از روی جوانه ها می توان رنگ گل را تشخیص داد. اگر جوانه سبز روشن باشد گل سفید یا زرد است و اگر جوانه قرمز باشد گل قرمز یا بنفش است.

 

 

 

لیسیانتوس

دسته گل لیسیانتوس ویژه عروساین نوع گل یکی از زیباترین و رویایی ترین گل هایی می باشد که می‌توانید برای تزئین میز عروسی و دسته گل‌ هایتان از رنگ های سفید و لیمویی و زرد آن استفاده کنید که با گلبرگ های نازک و قیمت ایده آل آن دل هر عروس و دامادی را می‌برد.

 

نام انگلیسی: Lisianthus 

نام علمی Eustoma grandiflorum

خانواده Gentianaceae

دسته گل بهاری ویژه عروس و داماداین گل گیاهی است یکساله، دوساله و یا چندساله کوتاه عمر که انواع پاکوتاه و پابلند دارد. از ارقام پابلند به عنوان تزیین دسته گل و از ارقام پاکوتاه در کشت گلدانی استفاده می شود. این گیاه بومی آمریکای شمالی است. برگ های آن کشیده یا تخم مرغی شکل است که به رنگ سبز مایل به خاکستری دیده می شوند. گل های آن به حالت زنگوله ای با گلبرگ های چین خورده که به رنگ هی سفید، بنفش و آبی وجود دارد.