اگر بین انتخاب یک دسته گل طبیعی یا مصنوعی تردید دارید باید مزایا ومعایب هر کدام از آنها رو بررسی کنید. مزیت اصلی دسته گل طبیعی تازگی و طراوت تازه بودن گلها می باشد که واقعا زیبا می باشد. اما از بزرگترین عیوب آن این است که زود پژمرده می شوند و شما نمی توانید آنها را به یادگار داشته باشید.
البته برای فضای داخلی خانه استفاده از گل طبیعی پیشنهاد جذاب می باشد. زیرا عطر و بویی شاداب و جذاب به فضای داخله خانه می بخشد و دسته گل های طبیعی باعث طراوات و معطر شدن فضای داخلی خانه می گردند.

نحوه استفاده از گل مصنوعی در چیدمان

به نظر می رشد شما هم به این موضوع واقف هستید که امروزه استفاده از گل های مصنوعی برای تزیین خانه بسیار افزایش یافته است. گل های مصنوعی مزایای خوبی دارند که ساده ترین آنها نیاز به مراقبت بسیار کمتر، به عنوان یک وسیله دکوری زیبا، هزینه خرید پایین و همینطور طول عمر بیشتر هستند. اگر شرایطی دارید که نمی توانید گیاهان طبیعی زنده را در خانه خود نگهداری کنید، در این صورت خرید گل های مصنوعی بهترین ایده خواهد بود.

لازم به ذکر است که گل مصنوعی برای تزیین خانه به تنهایی کافی نمی باشد. وجود یک گلدان زیبا نیز بسیار حیاتی و مهم است. یک گلدان شیک می تواند تفاوت بسیار زیادی در ظاهر گل ایجاد کند. در کنار گلدان وسایل جانبی دیگری مانند سبزه و چمن مصنوعی هم استفاده می شوند که ظاهری طبیعی تر نسبت به گل مصنوعی می دهند. البته می توانید گل های طبیعی را با گل های مصنوعی نیز ترکیب کنید تا چیدمانی شیک و طبیعی تر داشته باشید.