اصولاً رشد و مراقبت از بعضی گل‌ها و گیاهان از رشد و مراقب بعضی گل‌ها و گیاهان دیگر راحت‌تر و سریع‌تر هستند. اگر به باغبانی علاقه دارید و می‌خواهید در بلندمدت باغبان خوبی شوید، سعی کنید برای شروع یکی از این دسته گل‌ها یا گیاهان را استفاده کنید. شما می‌توانید برای شروع از یکی از گل‌های کلماتیس (آلاله)، گل آفتاب‌گردان، گل انگشتانه، گل رز، گل اطلسی، گل کوکب و یا گل کوکب کوهی استفاده کنید.

زیر گلدان حفره‌ای تهیه کنید تا هنگام آب دادن گل، آب اضافی از گلدان خارج شود. از آب دادن به برگ‌ها و ساقه‌ی گل برهیز کنید؛ زیرا منجر به بیماری گل و خورده شدن برگ‌ها می‌شود، و گاهاً در مواقعی هم موجب بو گرفتن گل خواهد شد. به گیاهان جوان زیاد آب دهید. هنگامی که گل‌تان رشد کرد می‌توانید هفته‌ای ۲۰ تا ۳۰ میلی‌متر آب به گل دهید. اگر گلدان‌ها یا باغچه‌ی خود را جایی نزدیک به خانه یا جتی درون خانه تعبیه کنید، دیگر آب دادن به گل‌ها برایتان زحمت چندانی نخواهد داشت. تا می‌توانید راجع به گل‌هایتان اطلاعات کسب کنید تا پروسه‌ی باغبانی را مرتب و با انگیزه ادامه دهید.

شما می‌توانید از تهران، اصفهان و یا تمام نقاط کشور از سایت گل‌فروشی معتبر نفیس آنلاین انتخاب گل و خرید گل را انجام دهید. فروشگاه اینترنتی گل نفیس مفتخر است تا گل‌های خریداری شده‌ی شما را به هر آدرسی که انتخاب می‌کنید ارسال گل کند. همچنین می‌توانید با پرس و جو از گلفروشی‌های گل‌سنگ اصفهان، گل خوشه، گل گیشا یا گل‌فروشی گل‌سان و یا گلفروشی‌های معروف تهران از جمله گلفروشی بهرام، گل فروشی هوشنگ یا گل فروشی زعیم نسبت به کیفیت و قیمت گل‌های گل نفیس اطمینان حاصل کنید.