راهی برای تمیز کردن گل های مصنوعی

با مطالعه این نوشته، روشی به شما معرفی می شود که با استفاده از آن گل های مصنوعی منزل خود را تمیز کنید.

گل های مصنوعی را چگونه تمیز کنیم؟

گلهای مصنوعی باعث زیباتر شدن خانه های ما هستند، شما می توانید از گل های مصنوعی در مناطقی استفاده نمایید که هیچ گل طبیعی نمی تواند در آن منطقه رشد کند. اما گرد و غبار بر روی گل های مصنوعی بیشتر مینشیند و ظاهر آنها را زشت می نماید. پس هم اکنون نسبت به تمیز کردن آن ها افدام نمایید. گاهی اوقات می شود با تکان دادن گل ها گرد و غبار را از آن بزداییم اما گاهی این گرد و غبار به شکلی دیگر در شکوفه های آن نشسته است که دیگر با تکان دادن آن نمی توان گرد و غبار را از آن گرفت. برای حل کردن این مشکل می توانید از نمک و یک کیسه کاغذی استفاده نمایید و گل های مصنوعی خود را به حالت اولیه بازگردانید.
مواد مورد نیاز که در حین انجام کار به ان احتیاج خواهید یافت:گل های مصنوعی

۱- کیسه های کاغذی برای قراردادن گلها درون آنها
۲- نمک
۳- قلم مو کوچک

دستورالعمل:

۱) کیسه کاغذی را تا نیمه از نمک پر کنید، می توانید از کیسه بزرگ تر استفاده نمایید و یا هر گلی را در یک کیسه براساس اندازه آن قرار دهید.
۲) اگر می توانید گل ها و شکوفه ها را از ساقه ها جدا کنید و در کیسه ی جداگانه ای قرار دهید. گر این کار میسر نیست موردی ندارد شما می توانید همه ی گل ها را به صورت وارونه درون کیسه قرار دهید و درب کیسه را ببندید.
۳) کیسه را تکان دهید تا نمک همه گلبرگ ها و شکوفه های گل های شما را در بر بگیرد. یکبار کیسه را تکان دهید کمی نگه دار دارید و دوباره کیسه را تکان دهید این کار را برای چند دفعه انجام دهید، به این طریق خاک، گرد و غبار از گلبرگ ها زدوده می شود.

مراقب باشید این حرکات ملایم باشد تا به گل ها آسیبی نرسد.
۴) گل ها را از کیسه خارج کنید، و با یک قلم مو، نمک هایی که بین گلبرگ ها و یا برگ های گیاه رفته است را از آن خارج نمایید.

به خاطر داشته باشید:

شما می توانید از این نمک برای تمیزی بقیه گل هایتان استفاده کنید.
از این روش برای تمیزی گل هایی که خشک کرده اید استفاده نکنید چرا که این گل ها در مقابل این حرکات شکننده و آسیب پذیر هستند.