در این نوشته قصد دارم یک گل خیلی زیبا و دوست داشتنی رو که توی نگاه اول خیلی نگهداری از آن سخت به نظر میاد که در واقع اصلا اینطور نیست رو بهتون معرفی کنم.
مزیت این گل در گل آرایی ناشی از دمگل بسیار بلند و طول عمر زیاد گل بریده آن است، از مزایای دیگر این گیاه، طولانی بودن دوران گل دهی آن است که به حدود ۳ ماه می رسد.

گل آنتریوم نفیس آنلاین
گل آنتریوم نفیس

این گل نیاز به هوای گرم و مرطوب و خاک سبک از نیازهای اساسی این گیاه زینتی دارد. این گل در گل آرایی به سبک ژاپنی مورد استفاده فراوان قرار می گیرد.


رطوبت:   به رطوبت زیادی نیاز ندارد،در بهار و تابستان هر روز غبارپاشی کنید،در زمستان هفته ای دوبار کافی است،با ریختن اب در زیر گلدانی سنگ ریزه دار رطوبت دائمی و پایدار ایجاد کنید،مواظب باشید ته گلدان با اب در ارتباط نباشد.
گلدهی: هرچقدر این گیاه بیشتر به سمت پاجوش دهی برود، کمتر گل میدهد، پس سعی کنید دائم پاجوش هایش را از آن جدا کنید و از همه مهمتر آنکه سه گرم آهن رو با یه قرص ال دی ترکیب کنید و توی یه لیتر اب حل کنید و بهش بدید، اصولا ماهی یکبار.

مشخصات گل آنتوریوم یا فلامینگو

 

  • نام: آنتوریوم، فلامینگو
  • نام علمی: Anthurium scherzerianum
  • نام انگلیسی: Flamingo Flower
  • خانواده:Araceae ، خانواده شیپوری
  • بومی منطقه: ناحیه گرمسیری و جنگل‌های پرباران جنوب آمریکا

آنتوریوم گیاهی دائمی بوده و گل‌دار است که به دلیلی زیبایی گل خود، طرفداران بسیاری دارد و به عنوان گیاه آپارتمانی، گلخانه‌ای و حتی شاخه بریده نیز استفاده می‌شود. این گیاه ریشه‌های ضخیم و گوشتی دارد، برگ های آن کمی پهن و کشیده، چرمی، قلبی شکل و به رنگ سبز تیره می باشد. طول برگ آن به ۲۵ سانتی‌متر و پهنای آن به ۸ سانتیمتر می‌رسد. گل آنتوریوم عمدتاً به رنگ صورتی، قرمز، سفید و زرد و به شکل قلب پیچیده شده است. دمگل آنتوریوم طویل است، در فصل بهار و تابستان ظاهر می‌شود و حدود ۳-۲ ماه دوام می‌آورد. ارتفاع آنتوریوم حدود ۳۵ سانتی‌متر است.